Instrumenti ģeofizisko novērojumu pozicionēšanai

Juno-3D GPS lauka uztvērējs

Trimble Juno-3D satelītnavigācijas uztvērēju izmanto, lai sasaistītu ģeofizikālo novērojumu punktus, plānotu un izveidotu uz zemes bāzētus ģeofizikālos profilus. Datu vākšanas un apstrādes process notiek operētājsistēmas Windows Embedded Handheld 6.5 kontrolē. Datu apstrāde tiek veikta, izmantojot TerraSync vai Trimble GPS Correct, Esri ArcPad programmatūras paplašinājumu. Novērojumu labošanai tiek izmantots WAAS bezmaksas diferenciālā pakalpojuma signāls. Pēcapstrādes pozicionēšanas precizitāte ir labāka par 3 m reālajā laikā ar diferenciālo korekciju – 5 m.

GPS-GLONASS LS2303x-G mobilais satelīta uztvērējs

Mobilais uztvērējs LS2303x-G nodrošina signālu uztveršanu no GPS, GLONASS, GALILEO un QZSS globālās pozicionēšanas sistēmu satelītiem un koordinātu korekciju, izmantojot vienu no WAAS, EGNOS, MSAS diferenciālajiem pakalpojumiem, kas palielina vienlaicīgi redzamo satelītu skaitu vietās, kur ir grūti apskatīt debesis un ģeodēziskās problēmas risinājuma ticamība un stabilitāte attiecīgi palielinās.

Uztvērējam raksturīgs īpaši zems enerģijas patēriņš, īss aukstā starta laiks, augsts datu atsvaidzes intensitāte (līdz 10 Hz), augsta izturība un ūdens izturība. Izmanto NMEA-183 datu izvades protokols. To izmanto kopā ar ģeofizikālo aprīkojumu nepārtrauktiem profila novērojumiem (ģeoradars, seismiskā akustiskā profilēšana, hidrolokatoru (sānu skata sonara) attēlveidošana. Novērošanas līniju vizualizāciju veic ar specializētiem programmatūras moduļiem, kas ir daļa no atsevišķu ģeofizikālo metožu datu vākšanas programmām.